A A A
Herb Gminy

W Gminie Słomniki trwają przygotowania do złożenia wniosku o dofinansowanie na zakup i montaż Odnawialnych Źródeł Energii (OZE). Wsparcie ma zostać udzielone ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Konkurs ma zostać ogłoszony w III kwartale 2017 roku.

Mieszkańcy, którzy złożyli ankietę dotyczącą OZE, otrzymali listownie (od kuriera gminnego) informację o warunkach projektu wraz z deklaracją udziału w projekcie.  By potwierdzić chęć udziału w programie na określonych warunkach należy wypełnić deklarację i złożyć ją na dzienniku podawczym Urzędu Miejskiego w Słomnikach lub przesłać skan podpisanej deklaracji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 31.05.2017 r.. Jeśli mieszkaniec stwierdzi, że warunki określone w programie dofinansowania nie są dla niego atrakcyjne i nie złoży deklaracji, nie będzie ujęty we wniosku o dofinansowanie.                                      

Mieszkańcy, którzy nie złożyli ankiety dotyczącej OZE także mogą zgłaszać chęć udziału w projekcie, poprzez złożenie wypełnionej deklaracji załączonej pod artykułem w terminie do 31.05.2017 r.. Przed złożeniem deklaracji należy zapoznać się z warunkami naboru („Informacja w sprawie możliwości dofinansowania montażu odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców na terenie Gminy Słomniki”). Wypełnioną i podpisaną deklarację należy złożyć na dzienniku podawczym Urzędu Miejskiego w Słomnikach lub przesłać skan podpisanej deklaracji na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

W ramach projektu będzie można uzyskać wsparcie na zakup i montaż kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz kotłów na biomasę. Kwota dofinansowania będzie wynosiła 60% kosztów kwalifikowanych. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku „Informacja w sprawie możliwości dofinansowania montażu odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców na terenie gminy Słomniki”.

Załączniki:
Pobierz plik (informacja.docx)Informacja w sprawie możliwości dofinansowania[ ]21 kB2017-05-17 15:20
Pobierz plik (deklaracja_dotacje_oze.docx)Deklaracja[ ]21 kB2017-05-17 15:20