FERIE Z WOLUMINEM W TLE

Ostatnimi laty w ferie zimowe pogoda pata figle. Brak niegu, due wahania temperatur uniemoliwiaj dzieciom spdzanie czasu na sankach, lepic bawana czy bawic si niekami. Mog jednak wtedy nadrabia zalegoci w czytaniu ciekawych ksiek, czasami lektur szkolnych lub wzi udzia w zajciach organizowanych przez wietlice i instytucje kultury.

Miejska Biblioteka Publiczna w Somnikach co rok zaprasza dzieci na ?Ferie z woluminem w tle?. Tym razem modym uczestnikom zaj zaproponowalimy prezentacje, prelekcje, warsztaty, quizy, zabawy wok tematu ?Puchatek kontra Netrobi czyli natura, a nowe technologie?.

Od 26 do 29 stycznia dzieci spotykay si w Czytelni na 2,5 godzinnych zajciach, ktre prowadzili nauczyciele. Pani Anna Kucala, Pani Klaudia wika i Pan ukasz Jdrychowski realizowali wasne projekty, ktrych celem byo przekazanie dzieciom wiedzy na temat ochrony przyrody, wykorzystania surowcw wtrnych oraz nowych, poytecznych technologii.

Podczas warsztatw technicznych uczestnicy wykonali metod recyklingu (m. in. ze zniszczonych przyborw szkolnych) zabawki ? pszczk oraz robota, a w trakcie warsztatw plastycznych ? ilustracj lasu, domu Kubusia Puchatka i jego przyjaci.

Dzieci miay te okazj skosztowa pysznego przysmaku Kubusia czyli miodku oraz zdrowych polskich jabek. Kadego dnia bray udzia w zabawach ruchowych, grach i quizach a na zakoczenie po podliczeniu punktw za aktywno otrzymay nagrody, ktrymi byy m. in. nowe przybory szkolne.

Wicej zdj