WIATO I CIE

?Ferie z woluminem w tle? to cykliczna impreza organizowana przez Miejsk Bibliotek Publiczn w Somnikach dla dzieci, ktre nie wyjedaj na zimowiska, a chc wesoo spdzi czas w gronie rwienikw. Z tegorocznych warsztatw pod hasem ?wiato i cie? (nawizujcych do midzynarodowych obchodw Roku wiata i wykorzystania technologii wietlnych), skorzystao 26 dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Zajcia odbyway si codziennie przez pierwszy tydzie ferii. Program przygotowali i spotkania poprowadzili modzi krakowscy animatorzy z przygotowaniem pedagogicznym.

Zrealizowano: warsztaty techniczne i plastyczne (wykonanie ?wieccej latarni morskiej?), cykl prelekcji dla dzieci z dziedziny fizyki i techniki (z wykorzystaniem nowoczesnego sprztu elektronicznego pozyskanego przez bibliotek w ramach PRB i Akademii Orange), dowiadczenia z urzdzeniami emitujcymi wiato (np. laserem), przygotowanie i animacj ?teatru cieni?.

Ponadto liczne gry ruchowe, poszukiwanie ?ksikowych skarbw?, poznanie bani ?Cie?, konkursy, quizy z nagrodami pozwoliy dzieciom kreatywnie i wesoo spdzi czas w zintegrowanej nauk i zabaw grupie.