Klasy pierwsze w bibliotece

Chcc pozyska nowych czytelnikw szczeglnie staramy si zachci do odwiedzin w bibliotece dzieci.W ramach wycieczki wprowadzajcej odwiedziy nas razem ze swoimi wychowawczyniami klasy I "a" i I "b" ze Szkoy Podstawowej w Somnikach. Uczniowie zapoznali si z histori ksiki i bibliotek oraz rnicami pomidzy wypoyczalni szkoln a publiczn. Dowiedzieli si jak zosta czytelnikiem i jakie s zasady korzystania z ksigozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Dzieci oprowadzone zostay po odnowionej wypoyczalni i czytelni. Najwicej czasu spdziy w rozbudowanym i unowoczenionym Kciku Maego Czytelnika. Do gustu przypada im rwnie kolorowa czytelnia komputerowa. Pokazanie dzieciom, e biblioteka jest dla nich miejscem przyjaznym, w ktrym ciekawie mona spdzi wolny czas z pewnoci zachci je do kolejnych odwiedzin.

M. Sz.