Warsztaty garncarskie

W ramach dziaania ?Wdraanie lokalnych strategii rozwoju?, objtego PROW na lata 2007-2013 Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Suoszowej realizowaa projekt ?Warsztaty garncarskie, kultywowanie tradycji zawodu i rzemiosa?. Zajcia przeznaczone byy dla dzieci szk podstawowych z terenu Lokalnej Grupy Wsparcia ?Jurajska Kraina ?. Dziki wsppracy pomidzy bibliotekami publicznymi w Suoszowej i Somnikach do udziau zaproszono rwnie uczniw Szkoy Podstawowej w Somnikach. Pod fachowym okiem garncarza i ceramika dzieci z klasy II ?a? Pani Urszuli Baranek uczyy si toczy na kole oraz lepi i wypala naczynia gliniane. Z zaj tych oprcz wiedzy praktycznej i przyjemnoci tradycyjnego tworzenia przedmiotw wynieli wypalone wczeniej i ozdobione przez siebie farbami gliniane ryby oraz Dyplomy.Po powrocie do szkoy wszyscy uczestnicy utrwalili na rysunkach to co robili podczas warsztatw, potem odwiedzili Miejsk Bibliotek Publiczn w Somnikach aby podarowa je na wystaw i opowiedzie jak bardzo podobaa im si te zajcia oraz caa wycieczka edukacyjna.