II "a" w bibliotece

Na rwni wany w bibliotece jest ksigozbir, jak i osoby z niego korzystajce. Dla bibliotekarzy bardzo istotne jest wic pozyskiwanie nowych uytkownikw. Wiadomo, e im wczeniej zacznie si wpaja mio do ksiek tym lepiej. Dlatego szczeglnie chtnie witamy w progach naszej ksinicy dzieci, majc nadziej, e na dugie lata pozostan jej wiernymi czytelnikami.
Niezawodn metod "oswajania" najmodszych czytelnikw s wycieczki wprowadzajce i lekcje biblioteczne. Dzieci zapoznaj si podczas nich z ksigozbiorem oraz zasadami korzystania z wypoyczalni i czytelni.Tak byo w przypadku uczniw klasy II "a" ze Szkoy Podstawowej w Somnikach, ktrzy odwiedzili bibliotek ze swoj wychowawczyni - Pani Urszul Baranek. Na pocztek dowiedzieli si oni jak korzysta z bibliotecznych zbiorw, jakie przywileje i obowizki ma kady czytelnik. Poznali katalogi i najwaniejsze wydawnictwa informacyjne.
W drugiej czci spotkania dzieci z typowym dla swojego wieku zaangaowaniem przeglday wydawnictwa przeznaczone dla modych czytelnikw. Miay okazj przekona si, eksiki w duym stopniu mog zaspokaja ich ciekawo wiata, bdc alternatyw dla telewizji i internetu. Dwie godziny lekcyjne miny szybko i na pewno zachciy uczniw do kolejnych, indywidualnych wizyt w bibliotece.
M. Sz.