Literackie i muzyczne podre w czasie

Podczas zaj organizowanych w bibliotece miejskiej nastpio podsumowanie wakacyjnego czytania modziey. Lektura wybranych ksiek sprawia, e uczestnicy warsztatw przenieli si ponad 40 i 20 lat wstecz, poznajc realia ycia w czasach modoci dziadkw i rodzicw. Jak si okazao na zajciach porwnanie tyche z yciem, rozrywkami, zainteresowaniami wspczesnych licealistw opisanymi w ksice M. Piekarskiej ?LO-teria? wprawiao modzie w konsternacj, niedowierzanie. Wesoo wywoyway natomiast porwnania urzdze technicznych z jakich wtedy i obecnie mog korzysta modzi ludzie, ich dostpno, np. stwierdzenie, e wtedy by czsto jeden telefon we wsi i to u sotysa, a obecnie ?

Kto zapamita wicej szczegw z treci przeczytanych ksiek mia okazj wykaza si podczas warsztatw zorganizowanych i prowadzonych przezstudentk polonistyki UJ - Karolin Majchrowicz i studenta Edukacji Techniczno-Informatycznej UP - ukasza Jdrychowskiego, ktry przygotowa rwnie fachow prezentacj nawizujc do muzyki lat 60, 80 i wspczesnych.Porywajce fragmenty najsynniejszych teledyskw minionych lat podobay si bardziej ni wikszo wspczesnych. ?Niemiertelna muzyka? zespou The Beatles czy utwory takie jak ?Dom wschodzcego soca?, ?San Francisco?, itd. - zachwyciy znowu. W czci muzycznej zaj uczestnicy mogli zdobywa punkty w z zgadywance ?Jaka to melodia?. Najlepsi otrzymali w nagrod materiay pimiennicze, z ktrych bd korzystali w rozpoczynajcym si roku szkolnym.