KSIKI PACHN POMARACZ

Koniec roku - jak wiadomo - to dobry okres na wszelkie podsumowania. Oprcz tych wymaganych, w ktrych operuje si liczbami, wskanikami, porwnaniami, itp. warto zaznaczy rwnie inne, nie do koca wymierne, a jake wane w dziaalnoci kulturalnej. Do takich nale na pewno wszelkie spotkania, rozmowy, polemiki, opinie osb czytajcych i zachcajcych do czytania.

Czonkowie Dyskusyjnego Klubu Ksizki ju ponad cztery lata oddaj si wanie takiemu obcowaniu z kultur literack, z upodobaniem pomagajc bibliotekarzom w propagowaniu ksiki, czytelnictwa i klubu. W zwizku z tym i w dowd sympatii na ostatnim w 2011 roku spotkaniu obdarowani zostali drobnymi upominkami wykonanymi przez dzieci na grudniowych zajciach plastyczno-literackich zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Somnikach.

Podopieczni wietlicy Profilaktycznej dziaajcej przy Urzdzie Miasta w Somnikach ?wyczarowali? dla klubowiczw ?pachnce stroiki witeczne?. Dzieci w wesoej atmosferze uczyy si jak mona wasnorcznie wykona dekoracje i ozdoby witeczne oraz poznaway Boonarodzeniowe tradycje opisane w ksikach i w Internecie. Do pracy wykorzystano due iloci suszonych godzikw i pomaracze, ktrych zapach uwalniany podczas ?artystycznej obrbki? utrwali si w zbiorach czytelni.

Autorzy najstaranniejszych prac docenieni zostali w konkursie na ?Pachncy stroik witeczny?. Jury w skadzie: Katarzyna Adamek-Lepiarczyk ? nauczyciel plastyki, Ewa Bielawska - wychowawca , Halina Warchoek ? bibliotekarz - wyonio laureatw.

Zwyciya ? Weronika Kaczmarczyk, lat 7

II miejsce przyznano Piotrowi Czyewskiemu, lat 11

a III ?Klaudii Wiklik, lat 11

Ponadto wyrniono:

Mateusza Janickiego, lat 13

i Wiolett obod, lat 14.

Zdobywcw trzech pierwszych miejsc oraz wyrnie nagrodzono ksikami i sodyczami, a wszystkich pozostaych uczestnikw konkursu drobnymi, sodkimi upominkami.

Materiay z ktrych korzystano w trakcie zaj oraz nagrody ksikowe w konkursie sfinansowano z dotacji Akademii Orange dla bibliotek uzyskanej przez Miejsk Bibliotek Publiczn w Somnikach na refundacj kosztw ?dostpu do szerokopasmowych czy internetowych w placwce gwnej i filiach, a take na zakup materiaw oraz prowadzenie projektw o charakterze edukacyjnym w roku 2011?.