Dofinansowano ze rodkw Instytutu Ksiki

Dyskusyjny Klub Ksiki dziaajcy przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Somnikach skupia osoby, ktre uznay, e dobrym sposobem spdzania wolnego czasu jest obcowanie z literatur. Wraeniami i refleksjami na temat poznanych ksiek klubowicze dziel si midzy sob na cyklicznych spotkaniach, a z innymi zainteresowanymi na amach prasy lokalnej. Wszystkie rozmowy odbywaj si w specjalnej aranacji dostosowanej do klimatu ksiki.

Idea Dyskusyjnych Klubw Ksiki dotara do Polski za porednictwem Instytutu Ksiki z Wielkiej Brytanii. Klub w Somnikach by w 2007 roku jednym z 19 dziaajcych w Maopolsce. Skupia on osoby dorose, a jego moderatorem od powstania do chwili obecnej jest bibliotekarz - Halina Warchoek. W 2011 roku do projektu przystpi Dyskusyjny Klub Ksiki dla dzieci, ktrego moderatorem jest bibliotekarz - Magdalena Szwajca.

W wybran literatur zaopatruje czytelnikw koordynator DKK w Krakowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Somnikach, ktrej zbiory na bieco wzbogacaj si w pozycje cenne i poszukiwane przez czytelnikw.